Vrtule – svět her a poznání

PROGRAM:

Poodhalit roušku tajemství optických klamů a zrakových iluzí vám ve Vrtuli nabízí ojedinělá expozice Kdo neviděl, neuvěří. V rámci Muzejní noci navíc budete mít možnost jednu takovou iluzi si sami vytvořit a odnést domů.

Interaktivní výstava Evropou křížem krážem vás zavede i do odlehlých koutů našeho kontinentu. Zábavnou formou vám představí jednotlivé země. Pro tvořivé děti jsou zde k dispozici tisíce dřevěných kostek všemožných tvarů a barev, ze kterých mohou vystavět stavbu svých snů.

Zvídavé a objevitelské děti jistě potěší Krtkovo bludiště, labyrint chodbiček k prolézání.

 


 

O OBJEKTU:

Vrtule je místo pro zvídavé děti a dospělé. Můžete se zde pobavit u desítek společenských her či vyzkoušet svůj um u záludných hlavolamů. Naleznete zde velké postřehové hry, expozici „Kdo neviděl, neuvěří“, obří „Krtkovo bludiště“ a interaktivní výstavu „Evropou křížem krážem“.

KDO NEVIDĚL, NEUVĚŘÍ – ojedinělá expozice, která vás vtáhne do kouzelného světa optických klamů a zrakových iluzí. Názorně předvede, jak klamně se naše oči občas dívají, stačí jen kousek poodstoupit a vše je jinak. Zrcadlová komnata, záhadný text, filmový buben, periskop, rotující kotouč a mnoho dalšího vás čeká v tajemném světě iluzí.

Tajemná zákoutí, tmavé průchody, slepé uličky. Spleť chodeb obytných či okružních. Blikající světlo baterky osvětlující jen nejbližší okolí. To je KRTKOVO BLUDIŠTĚ, labyrint chodbiček lákající k objevení a prozkoumání.

Sofie, Edinburgh, Reykjavík, Athény… Kde se nacházejí? Co je dominantou těchto měst? Jakou řečí mluví místní obyvatelé? Nejen na tyto otázky vám odpoví interaktivní výstava EVROPOU KŘÍŽEM KRÁŽEM. Formou několika samostatných her představuje náš kontinent. Můžete zde ozkoušet nejen své zeměpisné znalosti, ale i koordinaci se svými kamarády.

Tisíce dřevěných kostek všemožných tvarů a barevných variací na vás čekají u HRAVÝCH STAVITELŮ. Nechte svou fantazii volně proudit a vytvořte dílo dle svých představ.

Vrtule – svět her a poznání má dveře otevřené pro návštěvníky každé pondělí, středu a pátek od 14.00 do 18.00. Vstupné je dobrovolné.

 

vrtule   

 

Vrtule – svět her a poznání
Pospíšilova 12
Valašské Meziříčí

email: skocek@seznam.cz

web: http://www.zlatesipy.cz/vrtule/

 


mapa stránek © 2017, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí