Vrtule – svět her a poznání

PROGRAM:

 

Originální stolní hry z 30. let minulého století, jež bavili vaše prabáby a pradědy. Přijďte si vyzkoušet svůj postřeh, šikovnost, trpělivost.

 

Poodhalit roušku tajemství optických klamů a zrakových iluzí nabízí ojedinělá expozice Kdo neviděl, neuvěří.

 

Interaktivní výstava Evropou křížem krážem vás zavede i do odlehlých koutů našeho kontinentu.

 

Zvídavé a objevitelské děti jistě potěší Krtkovo bludiště, labyrint chodbiček k prolézání.

 

Pozor! Během muzejní noci bude otevřen vchod od pošty.

 


 

O OBJEKTU:

Vrtule je místo pro zvídavé děti a dospělé. Můžete se zde pobavit u desítek společenských her či vyzkoušet svůj um u záludných hlavolamů. Naleznete zde velké postřehové hry, expozici „Kdo neviděl, neuvěří“, obří „Krtkovo bludiště“ a interaktivní výstavu „Evropou křížem krážem“.

KDO NEVIDĚL, NEUVĚŘÍ – ojedinělá expozice, která vás vtáhne do kouzelného světa optických klamů a zrakových iluzí. Názorně předvede, jak klamně se naše oči občas dívají, stačí jen kousek poodstoupit a vše je jinak. Zrcadlová komnata, záhadný text, filmový buben, periskop, rotující kotouč a mnoho dalšího vás čeká v tajemném světě iluzí.

Tajemná zákoutí, tmavé průchody, slepé uličky. Spleť chodeb obytných či okružních. Blikající světlo baterky osvětlující jen nejbližší okolí. To je KRTKOVO BLUDIŠTĚ, labyrint chodbiček lákající k objevení a prozkoumání.

Sofie, Edinburgh, Reykjavík, Athény… Kde se nacházejí? Co je dominantou těchto měst? Jakou řečí mluví místní obyvatelé? Nejen na tyto otázky vám odpoví interaktivní výstava EVROPOU KŘÍŽEM KRÁŽEM. Formou několika samostatných her představuje náš kontinent. Můžete zde ozkoušet nejen své zeměpisné znalosti, ale i koordinaci se svými kamarády.

Tisíce dřevěných kostek všemožných tvarů a barevných variací na vás čekají u HRAVÝCH STAVITELŮ. Nechte svou fantazii volně proudit a vytvořte dílo dle svých představ.

Vrtule – svět her a poznání má dveře otevřené pro návštěvníky každé pondělí, středu a pátek od 14.00 do 18.00. Vstupné je dobrovolné.

 

vrtule   

 

Vrtule – svět her a poznání
Pospíšilova 12
Valašské Meziříčí

email: skocek@seznam.cz

web: http://www.zlatesipy.cz/vrtule/

 


mapa stránek © 2019, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí