Moravská gobelínová manufaktura

PROGRAM:

Začátky prohlídek dílen v  21.00 a v 22.00 hod.

 

V rámci dvou prohlídek dílen bude možné vidět dvě nově zrestaurované aubussonskou tapiserii ze 17. století "Athéna a Arachné"

 

Kavárna otevřena do 24:00 hodin

 

 


 

O OBJEKTU: 

V Evropě se zachovalo pouze několik dílen, v nichž jsou dodnes ručně tkány gobelíny.

V Živém muzeu  zažijete celý proces vytváření gobelínů a koberců od výtvarné předlohy               po monumentální výsledek několikaměsíční práce. Během prohlídky nahlédnete do tajů řemesla, jehož perfektní zvládnutí trvá tkadlenám 10-15 let. Prohlídka končí v galerii, kde si můžete v klidu prohlédnout výběr utkaných děl. Muzeum je součástí Moravské gobelínové manufaktury, která od roku 1993 plynule navázala na více než stoletou tradici tkaní gobelínů ve Valašském Meziříčí.

 Každý gobelín či koberec má základ v uměleckém díle. V uplynulých 20 letech vznikly                  v rámci projektu MGM Actual Textile Art monumentální tapiserie podle předloh předních českých výtvarných umělců. Koberce jsou rovněž přímo navrhovány výtvarníky jako designová součást konkrétního interiéru. Textilní díla vzniklá v Moravské gobelínové manufaktuře jsou pravidelně představována na výstavách v České republice i ve světě                    a zdobí soukromé i reprezentativní interiéry.

 Pokud vás kreativní duch dílen inspiruje, přihlaste se na některý z nabízených týdenních kurzů tkaní, na jehož konci si odnesete nejen množství dovedností a zážitků, ale také vlastnoručně vytvořený koberec. Určitě se vám bude líbit také v příjemné kavárně v designu přelomu 19. a 20. století, kde pravidelně probíhají koncerty, autorská čtení a jiné kulturní akce.

 

Kontakt:

Moravská gobelínová manufaktura, spol. s r.o.
Husova 364/4, 757 01 Valašské Meziříčí
Kavárna 702 028 825
e-mail gobelin@gobelin.cz
web: http://www.gobelin.cz

 

 

mapa stránek © 2019, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí