Kino Svět

PROGRAN: 

 

8. 6. 2017

19.30    Poslední rodina (životopisné drama)

Jako předzvěst Meziříčské muzejní noci uvádíme ve Valašském Meziříčí premiéru filmu za snížené vstupné 70 Kč.

Zázračný debut polského režiséra Jana P. Matuszyńského je strhující filmovou kronikou podle skutečného příběhu prokleté rodiny malíře Zdisława Beksińského. Malíř tráví své dny mezi čtyřmi zdmi varšavského bytu a navzdory socialistické šedi okolního prostředí je jeho vnitřní svět plný surreálních vizí, barev, vášně a perverzních fantazií. Píše se rok 1977 a život rodiny se točí kolem syna, neurotického Tomka. Neustálý boj s vnitřními démony mu znemožňuje normálně žít, noří se však do světa hudby a filmů a navzdory svému handicapu se stává průkopníkem západní popkultury v Polsku. 

*****

 

9. 6. 2017

19.00  Animat

pásmo krátchýn nezávislých animovaných filmu pro děti i dospělé studentů ateliéru Animovaná tvorba Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně

Podstatou Ateliéru Animované tvorby je příběh. Příběh a jeho hrdinové, kteří jej vypráví. Animace je hra plná fantazie, která by měla bavit nejen diváka, ale i svého autora. 

WEBfacebook

**

     

22.00 Best of Fest Anča 2016

Best of Fest Anča 2016 je kolekciou najlepších krátkometrážnych animovaných filmov z aktuálneho ročníka festivalu, ktoré prešli výberom z 1241 prihlásených titulov z vyše 70 krajín sveta. Porota zložená z medzinárodných hostí udelila tento rok ocenenia v piatich kategóriach. Uvidíš to najlepšie z krátkometrážnej animácie, študentských filmov, videoklipov, filmov pre deti a slovenských animovaných filmov.

Víťazný výber deviateho ročníka medzinárodného festivalu animácie Fest Anča je platformou prinášajúcou na Slovensku kvalitný animovaný film pre dospelých všade tam, kde je oň záujem.

Medzinárodný festival animácie Fest Anča sa odohráva každé leto v Žiline, vo výnimočnom kultúrnom priestore Stanice Záriečie a jej okolí. Ponúka päť dní nabitého programu – projekcií, workshopov, prednášok renomovaných tvorcov z celého sveta, výstav, koncertov, videoherného programu Game Days, programu pre filmových profesionálov a iných sprievodných podujatí. Fest Anča sa ako jeden z mála festivalov snaží spájať divákov s tvorcami a preto sa celý festival nesie v jedinečnej neformálnej atmosfére. Prajeme ti teda príjemný umelecký zážitok, zábavu a tešíme sa na tvoju návštevu ďalšieho ročníka jediného festivalu svojho druhu na Slovensku.

Dĺžka: 64 minúť
Prístupnosť: od 15 rokov

 

www.festanca.skfacebook

 

 

 

 

 


 

O OBJEKTU:

Kinosál s kapacitou 306 sedadel.

Slouží k promítání filmů. Konají se zde také divadelním představením, koncerty a přednášky.

 

 


mapa stránek © 2017, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí