Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí

PROGRAM NA II. NÁDVOŘÍ ZÁMKU ŽEROTÍNŮ: 

II. NÁDVOŘÍ ZÁMKU ŽEROTÍNŮ

19.00    Slavnostní zahájení Meziříčské muzejní noci 2017

SBÍREJTE RAZÍTKA DO MUZEJNÍČKU !!!  

Můžete slosováním získat věcné dary...…. No prostě vše k užitku a k radosti všech!

****   

19.05    TYHLE - Les Fantômes  (pouliční pohybová klauniáda / Praha)

Fantomové, přeludi, strašidla, přízraci. Vyplňují prostor vlastní fyzikou a dopřávají nové pohledy na využití zákoutí, kolem kterých den co den procházíme. Nejdříve si sami pohrají s prostorem, ozkoušejí si jeho možnosti, podívají se na jeho plasticitu a variabilitu, zasadí do něj, způsobem jim vlastním, svá těla a převrátí ho naruby. Po čase už nechtějí být sami a přizvou si hosty, s nimiž chtějí sdílet co sami objevili. Od toho jsou tady Les Fantômes. První 15 minutové představení stupiny tYhle.

www.tYhle.cz

 

 

 

 

19.05  Hry s pohybem, zvukem a tichem - Workshop s Marekom Bolfo(Kalimba musical instrument / Sliač SK)

Zahrajeme si různé pohybové, poslechové, vizuální, kontaktní aktivity se sluchem, hmatem s hrou na hudební nástroj kalimba. Všechny hry se nikterak nehodnotí a nesou se ve smyslu pozorovaní a budovaní vlastní sebedůvěry. Tento typ aktivit napomáhá k odbourání stresu, rozvoje pocitu vnitřní spokojenosti, k překročení vlastní komfortní zóny, rozvoje sociálního aspektu a naladění se na celou skupinu. Nebude to vážné, ale budeme si velmi hrát a hlasitě smát.

facebook

 

 

19.05 Workshop Alternativní šperk z bronzu (Katedra sochárstva a priestorovej tvorby FVU AU v banskéj bystrici)

Vyrobte si originální cínový šperk. Workshop povedou zkušení umělci, kteří Vám napomůžou vytvořit si vlastní originální formu na šperk a následně Vám za pomocí malé pece odlijí originální ozdobu z bronzu. 

Jedná se o alternatívní lití bronzu do sepiových kosti. Můžete si vyrobit přívěšek, prsten, brož, atd.

 

 

 

19.10    TEVE  (indie-folk / Brno)

Elektroakustický hudebník, umělec a absolvent brněnské Favu Antonín Koutný koncertuje již od roku 2006 a pod názvem Teve během roku 2011 odehrál již několik desítek koncertů po celé republice, kde mimo jiné předskakovali dánským Efterklang v pražské Meetfactory nebo se zůčastnili prestižního festivalu Berlin Music Week - ICAS Suite, v rámci prezentace festivalu Sperm ve West Germany Clubu v Berlíně. Obdržel v kategorii Objev roku širší nominaci na cenu Vinyla 2011.

soundcloud.com/teveband

bandzone.cz/teve

 

 

 

 19.50    studio DAMÚZA - Houpací pohádky (loutkové pohádky  / Praha)

Studio DAMÚZA působí na divadelní scéně již od roku 1999 a ve spolu práci s Katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU připravujeme drobné loutkové představení. Houpací pohádky jsou na motivy pohádek ze stejnojmenné knihy Aloise Mikulky. ¨
Co všechno může vidět malé růžové velblouďátko, podívá-li se na svět z výšky? Co může zažít během jedné nečekané noční jízdy po obloze, vyhoupne-li se na rožek měsíce? Možná se stane svědkem děsivé loupeže ukrutného Jollyho Jokera. Možná uslyší rolničku bledě modrého autíčka cililink, stojícího právě na startu velikého závodu… Možná. Kdo ví. Cesta po obloze je dlouhá a velblouďátko je přeci jen maličké a tuze unavené…

Délka představení: 50minut / určeno pro děti od 4 let a jejich rodiče

http://www.damuza.cz

20.45    TYHLE - Les Fantômes  (pouliční pohybová klauniáda / Praha)

Les Fantômes je pohybová klauniáda pro všechny věkové skupiny. Vyznačuje se spontánní interákcí s diváky, improvizací a touhou hrát si. Může se odehrávat v jakémkoli prostoru, venku, pod střechou, na parkovišti, atd. a všechna tato místa pro vás a následně s vámi prozkoumají tito dva pohyboví klauni - Les Fantômes.

Druhá 15 minutová část představení stupiny tYhle. 

www.tYhle.cz 

 

 

21.10    DIV I DED  (indie-noise / Frýdek-Místek)

Multiinstrumentalista Filip Helštýn, zpěvačka Veronika Janošková a baskytarista Vojtěch Cigler, které naživo doprovází na bicí Jakub Zháňal mají kořeny ve Frýdku-Místku. Skupina vznikla na konci roku 2013 a už na podzim následujícího roku vydali své debutové album Born to Sleep, které sklidilo velmi pozitivní reakce kritiky, a za které byli nominováni na cenu Vinyla v kategorii Objev roku. Kapela si zahrála na velkých českých festivalech jako Colours of Ostrava či United Islands. V pražských klubech jako je Roxy, Meetfactory nebo Rock Cafe. V prosinci 2016 úspěšně odehráli svůj první koncert v zahraničí a to v polském Gdaňsku na shoegazovém festivalu Spacefest. 

https://2divided.bandcamp.com/

facebook 

 

 

 

21.50     TYHLE (pouliční pohybová klauniáda / Praha)

Francouzský performer Florent Golfier se narodil v Nancy ve Francii, kde  studoval nejdříve činohru a pak se dostal do Ateliéru klaunské, scénické a filmové tvorby na JAMU v Brně, kde se začal věnovat fyzickému divadlu a modernímu tanci. Kromě sólového autorského představení spolupracuje od roku 2013 s Lukášem Karáskem. Spolu dávají vzniku inscenacím jako je i Les Fantômes a Pierer, která jsou uváděna nejen na českých scénách, ale i v zahraničí. 

Poslední třetí 15 minutová část představení stupiny tYhle. 

www.tYhle.cz

 

 

22.15    PANÁČIK  (experimental-pop / Trenčín SK) 

Multimediální projekt Tomáše Moravanského v sobě obsahuje nekonečné množství různých podob živého vystoupení. Panáčik se zrodil v roce 2006, od té doby rostl do platformy spolupracující s velký množstvím umělců od performerů, vizuálních kreativců až po divadelní skupinu. Jeho koncerty jsou nevyzpytatelné, obsahují humor i chytlavé popové melodie a bizarní nápady. S Panačikem má hodně lidí problém. Nedokážou si ho nikam zařadit, neví, co si o něm mají myslet, zneklidňuje je. Většina lidí jej zná jako dekadentního hudebníka s extravagantním vystupováním, málokdo však ví, co všechno má tento mladý talent skutečně za sebou. 14 experimentálních alb doplněných klipy, videoartem a hodinovým filmem, 4 oficiální řadové desky, 2 divadelní hry, výstavy, dokumentární tvorba, spolupráce se stovkami umělců a mnoho dalšího. On sám popisuje svoji tvorbu jako Gesamtkunstwerk – totální umělecké dílo. 

http://www.panacik.com/ 

 

 

23.00  VIDEOMAPPING / Matúš Astrab (Aateliéri digitálnych médií FVU AU v Bánské Bystřici / SK)

 

23.05  Losovní muzejníčků  (minimálně 10 razítek) 

 

23.15  MANAWA FIRE ART  (VM)

Ohnivá show za doprovodu bubnů představuje vystoupení, které vás zahřeje a zároveň rozechvěje. Manawa fire art je skupina se zápalem k performence s ohněm a žonglování Skupina vznikla roku 2014 a přestože má své kořeny na Valašsku, okoření jejich vystoupení i umělci z Bohumína FULL FIRE. Nenechte si akci ujít.

 

19.30 – 23.45    Putování s Nočním expresem – silniční vláček vás přiblíží k zapojeným institucím

 

 


 

O OBJEKTU:

V budově zámku nyní sídlí Kulturní zařízení a díky vysokému množství významných akcí je centrem kulturního dění ve městě. Koncem 90-tých let minulého století prošel zámek rozsáhlou rekonstrukcí. Zrenovované prostory nabízejí divadelní sál pro cca 300 lidí, v přízemí je umístěna kavárna s letní terasou, v kamenném sklepení se nachází M-klub, ve kterém se konají koncertní i divadelní představení. 

 

      
                   
Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí
email: kzvalmez@kzvalmez.cz
web:  KULTURNÍ ZAŘÍZENÍ MĚSTA VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ,p.o.
                      


 

 

 

 

mapa stránek © 2017, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí